Samorząd uczniowski - Szkoła Podstawowa nr 39 w Lublinie

Samorząd Uczniowski 2023/2024

14 lutego po raz kolejny Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Przewodniczący Olaf w towarzystwie smoka Walentino i Walentynki Madzi złożył z tej okazji wszystkim serdeczne życzenia. Z pomocą szkolnej maskotki - Misia Wojtka wszystkie listy i kartki trafiły do adresatów. Sprawiły one przyjemność obdarowanym osobom w każdej klasie. Był to bardzo miły dzień, pełen, miłości, sympatii serdecznych słów.

Na sali gimnastycznej Opiekun samorządu Pani dyrektor  oraz skład samorzadu uczniowskiego z rzecznikiem praw ucznia.

W dniu 06.10.2023 roku w Szkole Podstawowej nr 39 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego które zostały przeprowadzone przez obecnego opiekuna Paulinę Adamczyk oraz klasę 6a. Pośród plakatów wyborczych nie zabrakło chwytliwych postulatów tj.: „brak prac domowych”, „dzień bez jedynki” czy „większa ilość dyskotek”. Uczniowie mieli również za zadanie, wybrać spośród wszystkich nauczycieli nowego opiekuna samorządu oraz rzecznika praw ucznia. O prawidłowy przebieg wyborów zadbali uczniowie: Stanisław Gieroba, Oliwia Wiśniewska, Patryk Gawda oraz Maja Gawda wraz z opiekunem. Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącym Szkoły został uczeń klasy 7a Filip Sezoniuk, zdobywając 81 głosów, natomiast zastępcą została uczennica klasy 8 Kornelia Sobieszczańska zdobywając 31 głosów. W skład Samorządu wchodzą również członkowie, którzy mają wspierać akcję organizowane przez Samorząd zostali nimi Nikola Adamczyk z klasy 7a oraz Helena Ukalska z kasy 6a. Opiekunem Samorządu Szkolnego na rok 2023/2024 został p. Michał Jankowski zdobywając 40 głosów, natomiast rzecznikiem praw ucznia została p. Anna Mart-Szajner zdobywając 38 głosów. Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas apelu szkolnego w dniu 08.10.2023.

Michał Jankowski

Paulina Adamczyk