Laboratoria Przyszłości – gogle VR na lekcji historii w klasach siódmych - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 39 w Lublinie

Tag img Laboratoria Przyszłości
Tag img 09.04.2024, 08:05

Laboratoria Przyszłości – gogle VR na lekcji historii w klasach siódmych

Siódmoklasiści w gogla VR

05 kwietnia 2024 roku, uczniowie klas siódmych za sprawą gogli VR mieli okazję zanurzyć się w doświadczenia żołnierzy I wojny światowej i podsumować materiał dotyczący lat 1914-1918.

Szacuje się, że podczas Wielkiej Wojny obie strony konfliktu wykopały około 40 tysięcy kilometrów okopów. Okopy znajdowały się przede wszystkim na froncie zachodnim, na terenie Francji i Belgii. Naprzeciwko siebie tkwiły wojska brytyjskie, francuskie, amerykańskie, belgijskie, rosyjskie oraz niemieckie i austriackie. Wśród nich – najczęściej po stronie niemieckiej, austriackiej i rosyjskiej, wcieleni do tych armii, znajdowali się także Polacy.

Dzięki możliwościom rozszerzonej rzeczywistości, siódmoklasiści mieli okazję eksplorować kolejne korytarze okopów, przez co, z perspektywy żołnierzy przyjrzeli się i scharakteryzowali warunki w nich panujące. Mieli również okazję zobaczyć krótki film - symulowane doświadczenie z czasów I wojny światowej, który pozwolił zrozumieć i odczuć trudy życia w okopach bitwy nad Sommą.