Lekcja w kinie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 39 w Lublinie

Tag img Wyjście edukacyjne
Tag img 14.04.2024, 21:38

Lekcja w kinie

Dnia 25 marca klasy 2b i 2c wybrały się na wycieczkę do kina Bajka w Lublinie.

Kino

Dnia 25 marca klasy 2b i 2c wybrały się na wycieczkę do kina Bajka w Lublinie. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w nietypowej lekcji realizując podstawę programową z zakresu edukacji medialnej, rekomendowanej przez rzeczoznawcę MEN. Tegorocznym tematem było „Czy dzieci są bezpieczne w sieci?”.
Dzięki tym zajęciom uczniowie przekonali się, że nie zawsze mamy pewność, z kim rozmawiamy w sieci. Dowiedzieli się, że nie warto zdradzać zbyt wielu informacji na swój temat w internecie, odkryli, dlaczego darmowe aplikacje wcale nie są darmowe, a co najważniejsze nauczyli się dobrych manier panujących w internecie.
Po interesującym wykładzie i multimedialnej lekcji uczniowie obejrzeli film „Po prostu super”. Lekcja w kinie świetnie łączy edukację i rozrywkę oraz twórczo aktywizuje uczniów.

Natalia Laskowska
Izabela Trancygier