Międzynarodowy dzień ziemi- lekcja w terenie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 39 w Lublinie

Tag img Klasy 4-8
Tag img 29.04.2024, 14:18

Międzynarodowy dzień ziemi- lekcja w terenie

Uczniowie z karteczkami i obrazkami

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi przypadającego na 22 kwietnia uczniowie klasy siódmej wybrali się na zajęcia w terenie. Podczas zajęć terenowych
z geografii podopieczni rozpoznawali elementy środowiska naturalnego oraz antropogenicznego bawiąc się przy udziale gry terenowej.
Uczniowie klasy VII a zagrali w grę „Dzień Ziemi”. Głównym zadaniem było rozwiązywanie zagadek, dopasowywanie odpowiedzi i odpowiadanie na poszczególne pytania.
Natomiast klasa VII b zorganizowała grę rywalizującą. Pierwszą konkurencją było przeniesienie wody w kubeczku przez obie grupy. Kolejną konkurencją było zbudowanie domku dla ptaszków, zaś trzecią zasadzenie drzewka w najszybszym tempie oraz na odpowiedni podłożu glebowym.
Obie klasy na podsumowanie zadań zagrali w quiz ogół środowiskowy.

Weronika Stępniak