Światowy Dzień Ziemi 2024 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 39 w Lublinie

Tag img Klasy 1-3, Wydarzenie
Tag img 24.04.2024, 13:09

Światowy Dzień Ziemi 2024

uczniowie-stoja-na-scenie

Dzień Ziemi, nazywany także Światowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Obchody są także okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety.
Hasło przewodnie Dnia Ziemi 2024 to – Planeta vs. Plastik.
Plastik to jeden z najważniejszych problemów środowiskowych XXI wieku. Zanieczyszczenia plastikiem mają negatywny wpływ na środowisko naturalne, życie ludzi i zwierząt. Plastikowe odpady zaśmiecają plaże, brzegi rzek, rzeki, wody mórz i oceanów. Problem jest coraz większy i aby go rozwiązać należy podjąć szereg działań: np. zmniejszyć produkcję plastiku i zwiększyć recykling oraz  segregować śmieci. Jak to robić prawidłowo przypomnieli uczniowie kl. 2a i 2b w inscenizacji „S.O.S dla Ziemi”, którą zaprezentowali przed kolegami z pozostałych klas 1-3.
Na zakończenie spotkania zostały przedstawione wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego o tematyce ekologicznej - „Dzień Ziemi”.
I. miejsce- Hanna Mazurkiewicz 2a
II. miejsce - Ryszard Zając 2c
III. miejsce - Tadeusz Baran 3b
Wyróżnienia:
Pola Mazurkiewicz 1a
Maja Mączka 2b
Jakub Wójcik 2a
Pamiętajmy, że każdy z nas jako mieszkaniec Ziemi odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!
Organizatorzy:
Natalia Laskowska