Warsztaty pieczenia pizzy kl.2a - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 39 w Lublinie

Tag img Klasy 1-3
Tag img 08.04.2024, 12:50

Warsztaty pieczenia pizzy kl.2a

chlopcy-jedza-pizze

19 marca uczniowie klasy 2a wybrali się na warsztaty pieczenia pizzy do prawdziwej włoskiej restauracji „Giuseppe” przy ulicy Hipotecznej w Lublinie. Celem warsztatów było zachęcanie dzieci do manualnej i kulinarnej aktywności, otwieranie się na nowe smaki, promowanie umiejętność współpracy oraz poznanie zawodu kucharza. Wizyta w pizzerii rozpoczęła się od oprowadzenia uczniów po restauracji oraz poznanie jej „od kuchni”. Następnie każdy uczestnik zajął wyznaczone stanowisko pracy oraz otrzymał ubranie ochronne czyli firmowy fartuch. Po wysłuchaniu informacji i wskazówek od mistrza pizzy, czyli pizzaiolo, rozpoczęła produkcja ślimaczków z ciasta . Była to taka wprawka przed finałowym daniem. Kiedy dzieci poznały sekrety udanej pizzy, rozpoczęła się nauka formowania i rozkręcania ciasta, a następnie tworzenie pizzy wg własnego projektu. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali przez „długie 3 minuty” na swoją gotową potrawę, po czym nastąpiła uczta samodzielnie zrobionej pizzy. Była pyszna!

Agnieszka Łukasik